Konferencja końcowa PREWORK

Autor:
Mateusz Karolak

Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej SGH oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają w dn. 10-11 lutego 2020 r. na konferencję podsumowującą projekt badawczy "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej”, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki oraz Deutsche Forschungsgemeinschaft.

Główna część konferencji odbędzie się w dniu 11 lutego, w Szkole Głównej Handlowej, budynek W, ul. Wiśniowa 41 (sala 49, 1 piętro). Szczegółowy program poniżej.

Projekt był realizowany w latach 2016-2020 równolegle w Polsce i Niemczech przez sieć badawczą obejmującą SGH, Uniwersytet Wrocławski, Leeds University Business School i Freie Universitaet Berlin.

W pierwszym dniu konferencji, 10 lutego, w Big Book Cafe o godz. 18:00, odbędzie się prezentacja książki Oswajanie niepewności. Studia społeczno-ekonomiczne nad młodymi pracownikami sprekaryzowanymipod red. A. Mrozowickiego i J. Czarzastego, WN Scholar, Warszawa 2020:

9.30-10:00: Opening speeches, J. Gardawski, V. Trappmann, A. Mrozowicki – PREWORK 2014-2020: our aims, our achievements
10.00-10.30: Coping with precarity: life strategies of young people in Poland and Germany – A. Mrozowicki, M. Karolak (University of Wroclaw) & V. Trappmann, A. Seehaus (Leeds University Business School)
10:30-11:00: The Moral Boundary Drawing of Class: Social Inequality and Young Precarious Workers in Poland and Germany - V. Trappmann, A. Seehaus (Leeds University Business School) & A. Krasowska, A. Mrozowicki (University of Wroclaw)
11:00-12:00: Comments by discussants: Anna Kiersztyn (University of Warsaw), Stefanie Huertgen (Universität Salzburg) followed by open discussion
12:00-13:00: Lunch break
13:00-13.45: What should economy be like? Normative visions of economic order by young Poles and Germans - J. Gardawski & J. Czarzasty (Warsaw School of Economics)
13:45-14:15: Who is a right-wing supporter? On the biographical experiences of young right-wing voters in Poland and Germany - V. Trappmann, A. Seehaus (Leeds University Business School), D. Neumann (Free University Berlin) & A. Mrozowicki, J. Kajta (University of Wroclaw)
14:15-15:15: Comments by discussants: Ryszard Szarfenberg (University of Warsaw), Michał Sutowski (Krytyka Polityczna), followed by open discussion